W-wa, wymiana szyby, opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • LUKI
    RS
    • 2005
    • 5776

    W-wa, wymiana szyby, opinie

    Zamieszczone przez serleon
    Na 700 km spalanie 6,4.
    No to bardzo ładny wynik, ale chyba w większości jazda poza miastem,
    bo mój z ostatnich 500 km ma spalanie 8,4 (ok 200 w tarsie i 300 w mieście)
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM
  • szkoda
    RS
    S_OCP Member
    • 2005
    • 22543

    #2
    W-wa, wymiana szyby, opinie

    Głównie, chodzi mi o opinie tych, którzy szybę jakiś czas temu wymienili, czy są nadal zadowoleni, bo nie widziałem świeżych tematów.
    Więc gdzie i za ile robią dobrze w Warszawie?
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz

    • czarny_wwa
      Rider
      • 2008
      • 411
      • Octavia III combi (5E5)
      • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

      #3
      Jakiś miesiąc temu wymieniałem szybę czołową w swojej o1 na Grzybowskiej w maxglass (link).
      Szyba była wymieniana z ubezpieczenia, jest firmy Pilkington.
      Co do usługi. Auto oddałem parę minut po 8 rano (w sobotę), a odebrałem w południe. Wszystko wykonane poprawnie, panowie po sobie posprzątali, jedynie znalazłem kilka ścinek po starym kleju na dywaniku, ale ogólnie wszystko jak najbardziej w porządku.
      Po miesiącu nic złego się nie dzieje, nie trzeszczy, nie odkleiła się, itd., itp., tak więc polecam.

      Komentarz

      • Konrad_wawa
        Ambiente
        • 2008
        • 112

        #4
        A orientujesz się może ile normalnie biorą za taką robotę (w sensie szyba + robocizna)?

        Komentarz

        • kamil92x
          Rider
          • 2010
          • 701
          • Octavia II combi (1Z5)
          • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

          #5
          Też wymieniałem szybę na Grzybowskiej + sciemniaie tyłu. Tylna szyba + wymiana 550, sciemnianie 450. Robiłem to ok półtora roku temu i wszystko jest ok
          Octavia ASZ/RS
          Jetta A5

          Komentarz

          • dato
            L&K
            • 2012
            • 1431

            #6
            Nordglass przy trasie Toruńskiej, 2x zmieniałem tam szyby i wszystko ok. Ostatnio robili to w 1,5H :!:

            Komentarz

            • OCPtaxi
              Rider
              • 2011
              • 383

              #7
              ul. Śmiała na Żoliborzu. Do Citroena mieli bezkonkurencyjną cenę szyby czołowej.
              Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

              Komentarz

              • czarny_wwa
                Rider
                • 2008
                • 411
                • Octavia III combi (5E5)
                • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                #8
                Zamieszczone przez dato
                Nordglass przy trasie Toruńskiej, 2x zmieniałem tam szyby i wszystko ok. Ostatnio robili to w 1,5H :!:
                Osobiście nie polecam szyb Nordglass. Nie mam nic do usług przez nich świadczonych, bo swego czas sam z nich korzystałem i byłem zadowolony, ale szyby to już zupełnie inny temat. Szyby, moim zdaniem, są zbyt miękkie. Po upływie nawet roku szyba potrafi być cała w kropki, robi się takie sito od kamyczków, piachu, itp., itd.. Uszkodzenia te są bardzo dobrze widoczne nocą w świetle reflektorów innych samochodów. Szczytem wszystkiego było, jak mi gościu szybę czołową marki nordglass porysował paznokciem. Oczywiście może jakoś tych szyb się baaaardzo mocno poprawiła, ale szczerze wątpię w to.
                Tyle w temacie szyba marki Nordglass.

                Komentarz

                • masi0
                  Classic
                  • 2012
                  • 16

                  #9
                  Polecam Trzask-Szyby Wiejska 28–36 w Michałowicach. +48 501141799
                  Szyby Pilkington - wymiana twała 1,5h - nic się nie dzieje, super profi obsługa + właściciel lubi teorie spiskowe, smoleńsk, brzoza, masoni więc czas biegnie szybko
                  191PS/262Nm

                  Komentarz

                  • dato
                    L&K
                    • 2012
                    • 1431

                    #10
                    Zamieszczone przez czarny_wwa
                    Zamieszczone przez dato
                    Nordglass przy trasie Toruńskiej, 2x zmieniałem tam szyby i wszystko ok. Ostatnio robili to w 1,5H :!:
                    Osobiście nie polecam szyb Nordglass. Nie mam nic do usług przez nich świadczonych, bo swego czas sam z nich korzystałem i byłem zadowolony, ale szyby to już zupełnie inny temat. Szyby, moim zdaniem, są zbyt miękkie. Po upływie nawet roku szyba potrafi być cała w kropki, robi się takie sito od kamyczków, piachu, itp., itd.. Uszkodzenia te są bardzo dobrze widoczne nocą w świetle reflektorów innych samochodów. Szczytem wszystkiego było, jak mi gościu szybę czołową marki nordglass porysował paznokciem. Oczywiście może jakoś tych szyb się baaaardzo mocno poprawiła, ale szczerze wątpię w to.
                    Tyle w temacie szyba marki Nordglass.
                    Nie zauważyłem takich objawów na 2 szybach od nich
                    Fakt, że miałem taki okres, że przez 5 lat co roku coś mi się z szybą działo i albo zmieniałem, albo łatałem (wszystko kamyczki), więc może za krótko z nimi jeździłem...

                    Komentarz

                    • szkoda
                      RS
                      S_OCP Member
                      • 2005
                      • 22543

                      #11
                      dzięki, dzięki!
                      kurna, miałem się udac właśnie do nordglassa, ale te "miękkie" szyby mnie zaniepokoiły :/
                      inna sprawa, że "fabryka" pokamyczkowała mi się już po 2 miesiącach od zakupu, może to kwestia tego czy uda się uniknąć deszczu żwiru za ciężarówką czy nie...

                      w michałowicach (czy też raczej regułach?) gość kiedyś naprawiał mi szybę, fakt, że czas leci szybko , jeszcze tam zadzwonie jaka cena
                      saport techniczny baj DGW
                      była BKD+DSG '05 120kkm
                      była BXE '08 190kkm
                      no i nie ma :-)

                      Komentarz

                      • Puchacz
                        Moderator
                        S_OCP Member
                        • 2004
                        • 1192
                        • Superb III (3V3)

                        #12
                        szkoda, ja też ostatnio trochę drążyłem temat. I w necie ogólnie sporo negatywnych opinii jest o szybach NordGlass. Nie wiem czy to wynika z ilości montowanych sztuk czy co. Ale w sumie to kolejny produkt ciężki do zareklamowania, bo przecież uszkodzenia może mieć tylko mechaniczne i cieżko udowodnić, że dobrze była użytkowana.
                        Ja tu tylko sprzątam...

                        Komentarz

                        • dato
                          L&K
                          • 2012
                          • 1431

                          #13
                          Nie dodawaliby za 20 czy 30% gwarancji "na wszystko" gdyby były z dupy...

                          Komentarz

                          • RALF
                            Elegance
                            • 2008
                            • 974

                            #14
                            ja też jakieś 1,5 roku temu wymieniałem na grzybowskiej , z paskiem coś koło 500 zł (przednia)
                            jeszcze 2 tyg. temu wszystko było ok.

                            Komentarz

                            • Le-Ce
                              L&K
                              • 2010
                              • 1313
                              • Octavia I (1U2)
                              • AUM 1.8 20VT 150 KM

                              #15
                              Dawno, dawno temu - że też człowiek jeszcze pamięta :shock: - na Chełmżyńskiej przy Marsa, była firma która dorabiała i wstawiała gięte "weneckie" :wink: okna do wszelkich blaszanych skorup :szeroki_usmiech Nie było takiej której nie podjęli by się wyrzeźbić a zamawiali ludziska do różnych toczydeł. Mieli piec sami wyginali profile najróżniejszych krzemowych konstrukcji. Dziś próbowałem wyszukać ich w sieci i
                              Może :?: pomyliłem sieć i nie wewte gniazdko siem podłonczyłem, :roll: albowiem całkiem nie dawno lukałem ku bram przejeżdżając owom szosom. 8)
                              Czyżby to nastompiło w XX wieku :?: :shock:
                              Moja ADELA

                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58788

                              i jej najlepszy wynik 15,75 l/ 100km

                              Komentarz

                              • szkoda
                                RS
                                S_OCP Member
                                • 2005
                                • 22543

                                #16
                                Zamieszczone przez Puchacz
                                Nie wiem czy to wynika z ilości montowanych sztuk czy co.
                                hmm, może coś w tym jest...
                                saport techniczny baj DGW
                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                była BXE '08 190kkm
                                no i nie ma :-)

                                Komentarz

                                • szkoda
                                  RS
                                  S_OCP Member
                                  • 2005
                                  • 22543

                                  #17
                                  ok, wymieniłem szybę u pana Woszczerowicza w Regułach - firma Trzask.
                                  jakoś chyba bardziej udam takiemu fachowcowi niż "fabryce", mam nadzieję, że się na tym nie przejadę, niedługo po kupnie Białej robił mi naprawę (dostałem kamieniem), która jak widać przeżyła resztę szyby i inne uderzenie ją załatwiło.

                                  no cóż zobaczymy, wymiana ekspresowa, bo całość, a wiadomo, że pan Bogdan lubi różne opowieści , zamknęła się w 1,5h.
                                  zwykła szyba do classica, nez pasów i czujników 550PLN - Pilkington.
                                  uwaga - nie wystawia faktur, tylko rachunek.
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz

                                  Pracuję...